V okviru interesnih dejavnosti je 4. in 5. maja za dijake predšolske vzgoje 1. V potekala opazovalna praksa v Vrtcu Postojna. V vrtcu so se dijaki po parih porazdelili v 15 vrtčevskih skupin, kjer so opazovali delo v skupinah. Z vključevanjem v dnevno rutino skupine so  pomagali vzgojiteljicam pri vzgojnem delu, izvedbi iger, zagotavljanju varnosti in čistoče ter drugih dejavnostih v skupini, ki se izvajajo v skladu s kurikulumom za vrtce.  Po zaključku dvodnevne opazovalne prakse so dijaki pripravili poročila o opazovalni praksi po dnevih, katera si pri pouku Veščine sporazumevanja pregledali in analizirali.

Kratek povzetek opazovalne prakse dijakinje Tine Ćuran:

Dijaki predšolske vzgoje smo se v teh dveh kratkih dneh naučili veliko novih stvari o otrocih in o delu v vrtcu.  Dijak si nalogo vzgojitelja razlaga drugače, kljub temu pa smo se vsi imeli zelo lepo. Zelo smo veseli, da smo že v 1. letniku imeli priložnost opravljanja tovrstne prakse in smo opravljali delo kot pravi vzgojitelji. Opazovalna praksa je bila čudovita izkušnja. Čeprav je trajala le dva dni, smo od nje veliko odnesli.